Jak wybrać dobrą firmę transportową?

dobra firma transportowa

Wybór profesjonalnej firmy transportowej, która będzie świadczyła usługi dla naszego przedsiębiorstwa, nie jest łatwą sprawą. Na rynku powstaje coraz więcej firm i firemek oferujących przewóz towarów po Europie, jednak zazwyczaj okazuje się, że tylko niewielki procent z nich jest rzetelnym partnerem w biznesie. Od jakości usługi firmy transportowej zależy opinia o naszej firmie. Klienci przeważnie nie zawracają sobie głowy tym, kto zawinił w niedostarczeniu towaru na czas – firma czy dostawca. Jeśli są niezadowoleni z całości usługi, winą prawdopodobnie obarczą nas. Jak wybrać dobrą firmę transportową, aby być pewnym dostaw na czas? Nie warto kierować się tylko ceną usług.

Kierowcy

Profesjonalna firma transportowa zatrudnia tylko kierowców z ogromnym doświadczeniem i zdaje sobie sprawę z tego, że to oni są siłą napędową w tym biznesie. Dobry kierowca nie tylko perfekcyjnie prowadzi samochód. Oprócz tego zna język angielski i ma głowę na karku. W razie problemów zrobi wszystko, by wykonać swoje zadanie i nie spanikuje, gdy w trasie spotka się z niestandardową sytuacją. Doświadczeni kierowcy wiedzą jak poradzić sobie w każdej sytuacji i mają pełną świadomość odpowiedzialności za wieziony towar.

Flota

Wybierając firmę transportową zwróćmy uwagę na flotę, jaką dysponuje. Zdecydujmy się na tą, która posiada nowe auta. Nowe samochody nie psują się tak często jak te, które przejechały już setki tysięcy kilometrów. Dzięki nim mamy pewność, że nasz towar nie będzie miał przymusowego postoju razem z ciężarówką, która będzie wymagała specjalistycznej naprawy. Firmy transportowe, które są rzetelnymi partnerami w biznesie inwestują w sprzęt i nie pozwalają sobie na jego niską jakość.

Wsparcie GPS

Zanim podpiszemy umowę z firmą transportową zapytajmy, z jakich nowoczesnych rozwiązań korzysta. Obecnie systemy GPS nie są niczym nowym, a szef każdej nowoczesnej firmy transportowej powinien być w stanie w każdej chwili namierzyć na mapie swoją ciężarówkę.