Przewóz żywności

Przewóz żywności

Wszyscy zdążyliśmy przyzwyczaić się do dobrobytu i pełnych półek w sklepach. Możliwość kupienia mango czy ananasa w osiedlowym sklepiku jest dla nas tak oczywista, że zapominamy, że owoce te muszą przebyć bardzo długą drogę zanim trafią na sklepowe półki. Jak jednak dostarczyć żywność z południa Europy na jej północ, by pozostała świeża i smaczna? Do tego celu wykorzystuje się specjalistyczny transport drogowy.

Chłodnie

Firmy zajmujące się przewozem żywności posiadają w swojej flocie auta-chłodnie, które zapewniają niską temperaturę przewożonemu towarowi przez całą drogę. Dzięki nim delikatne owoce można wieźć przez Włochy czy Hiszpanię nawet podczas najbardziej upalnej pogody. Poza funkcją chłodzenia towaru samochód nie różni się niczym od zwykłej ciężarówki. Nie ma żadnych ograniczeń, które uniemożliwiałby my poruszanie się po zwykłych drogach i autostradach. Auta-chłodnie kursują codziennie po całej Europie. To właśnie na nich opiera się duża część drogowego transportu żywności. Wiele aut wyposażonych jest w systemy GPS, w każdej chwili można więc sprawdzić, gdzie znajduje się towar. Jest to bardzo wygodne nie tylko do kontroli lokalizacji towaru przez nadawcę, ale również dla jego odbiorcy, który może na bieżąco sprawdzać, czy dojedzie on do niego na czas.

Profesjonalne firmy

Transport żywności najlepiej jest zlecić profesjonalnej firmie  o dużym doświadczeniu. Kierowcy z wieloletnim stażem wiedzą jak poradzić sobie w trudnych i niespodziewanych sytuacjach tak, by dostarczyć towar na czas do odbiorcy. Profesjonalne firmy transportowe dysponują nowoczesną, bezawaryjną flotą. Jest ona niezwykle istotna w przypadku wożenia produktów tak delikatnych jak żywność – awaria samochodu może mieć fatalne skutki dla jedzenia. Firmy transportowe mają ogromne pojęcie o spedycji, w razie skomplikowanych dostaw zorganizują ją w możliwie najszybszy i najtańszy sposób. Niektóre firmy transportowe specjalizują się wręcz w dostawach do konkretnych krajów w Europie, warto więc wybrać taką, której obsługiwane destynacje najbardziej nam odpowiadają.