Nowoczesna flota: siła firmy transportowej

Nowoczesna flota: siła firmy transportowej

Mówi się ,że chytry dwa raz traci. To powiedzenie idealnie pasuje do właścicieli wielu firm transportowych, którzy próbują oszczędzać na swojej flocie. Profesjonalna firma transportowa nie powinna tego robić. Mało tego! Jeśli chce być konkurencyjna i mieć nowych klientów musi wręcz mocno inwestować w nowe pojazdy, gdyż stara flora to niepewna flota, a co za tym idzie  – niewykonane zlecenia i niezadowoleni klienci.

Nowe  auta

Każdy, kto choć raz w życiu posiadał wieloletnie auto wie, że nie można liczyć na jego bezawaryjność. Gdy przychodzą mrozy, leciwe samochody mają problem z odpaleniem, a wyjazd takim autem w dłuższą trasę to prawdziwa niepewność dojazdu do celu. Nie inaczej jest ze starymi ciężarówkami. Z roku na rok stają się coraz bardziej awaryjne co oznacza, że podczas drogi do innego kraju po prostu mogą zatrzymać się na amen w połowie trasy i nie da się ich ruszyć bez pomocy warsztatu. Taka sytuacja opóźnia dostawę towaru do klienta, a wręcz może wpłynąć znacząco na jakość tego towaru, jeśli przewożona jest np. świeża i delikatna żywność. Jedzenie zazwyczaj przewożone jest w specjalnych autach-chłodniach, które mają za zadanie przewozić towar w niskiej temperaturze. Nawet jeśli auto dojedzie do celu w terminie, ale okaże się, że podczas drogi zawiodło chłodzenie, towar nie nadaje się do użytku. Dlatego właśnie bezawaryjne auta są tak ważne.

W stałym kontakcie

Nowoczesne samochody są wyposażone w systemy GPS. Jednak nie są one zainstalowane tylko po to, aby kierowca mógł łatwo znaleźć drogę do celu, ale również po to, by właściciel firmy transportowej mógł namierzyć na mapie kierowcę. Dzięki temu może on mieć stały nadzór nad swoją flotą i precyzyjnie informować klientów, gdzie właśni znajduje się dostarczany do nich towar, oraz kiedy do nich dojedzie. Systemy te oszczędzają więc cenny czas kierowców, którzy nie muszą odbierać niezliczonych połączeń telefonicznych, by potwierdzić gdzie aktualnie się znajdują. Osobom planującym wyjazdy aut z kolei łatwiej jest zapanować nad całą flotą i zaplanować kolejne wyjazdy.