Dlaczego warto współpracować z jedną, zaufaną firmą przewozową?

Właściciele firm, którzy korzystają z usług transportu drogowego nie raz przekonywali się, że warto jest znaleźć jednego, zaufanego podwykonawcę, zamiast zlecać kursy przypadkowym firmom, które akurat mają promocje cenowe lub wolnych kierowców. Dlaczego tak się dzieje?

Partnerstwo

Współpraca z jedną firmą przewozową ma wiele zalet. Dzięki ścisłej współpracy partnerzy poznają się lepiej z każdym dniem, w związku z czym coraz lepiej poznają swoje oczekiwania i styl pracy. Firma transportowa ma okazję poznać specyfikę branży swojego klienta i jak najlepiej dopasować swoją ofertę do jego potrzeb. Zdarza się wręcz, że to firma transportowa wychodzi z inicjatywą do klienta,  w jaki sposób mógłby udoskonalić swoje wysyłki towarów i jak na tym zaoszczędzić. Gdy firma transportowa rozumie potrzeby klienta, może mu również zaoferować dodatkowe usługi, o których sam nawet by nie pomyślał, np. lokalizację GPS ciężarówek z towarem.

Zaufanie

Wieloletnia, ścisła współpraca z jednym partnerem skutkuje też budowaniem zaufania pomiędzy stronami. Transport drogowy to obszar, w którym co I raz wydarzają się jakieś niespodzianki. Mogą to być strajki, czy ataki żywiołów, które zniszczyły drogi. Klient pracujący z profesjonalną firmą transportową może być pewien, że bez względu na wszystko kierowcy postarają się zrealizować dane zlecenie, nawet jeśli realizacja wydłuży się w czasie. Pamiętajmy, że czasami niektóre transporty są poufne. Klient musi mieć też pewność, że kierowcy nie stracą głowy nawet w sytuacjach kryzysowych. Przy dobrej i zażyłej współpracy klient może liczyć na swoją zaufaną firmę transportową w każdej sytuacji. Czasami niezbędny jest nagły wyjazd lub dostawa w nietypowych godzinach – jeśli klient i firma transportowa dobrze się rozumieją, nawet nietypowe i trudne zlecenia udaje się załatwić korzystnie dla obu stron. W wielu branżach firma transportowa jest „prawą ręką” szefa, dlatego warto poszukać takiej, która jest w pełni profesjonalna.