Cechy dobrej firmy transportowej

Cechy dobrej firmy transportowej

Jak wybrać dobą firmę transportową, która będzie odpowiedzialna za dostarczanie naszych towarów na inny koniec Europy? To proste, należy dokładnie przyjrzeć się paru rzeczom, które dana firma oferuje.

Terminowość

Przede wszystkim sprawdźmy jakie terminy dostaw oferuje dana firma. Transport międzynarodowy żywności wymaga przeważnie krótkich terminów realizacji zleceń, dobrze jest więc podpisać umowę z firmą, która działa naprawdę szybko. Oczywiście terminy dostaw należy kontrolować i sprawdzać, czy nie doszło do opóźnień większych niż zakładała podpisana umowa. Ciężarówki w nowoczesnych firmach często wyposażone są w systemy GPS. Klient w każdej chwili może więc dowiedzieć się, gdzie znajduje się kierowca wiozący jego towar. W wielu branżach dostarczenie towaru na czas jest podstawą działalności firmy i opóźnienia transportu mogą poważnie wpłynąć na ich wizerunek.

Cena

Zanim podpiszemy umowę z danym przewoźnikiem, dobrze jest porównać jego ceny z ofertą konkurencji. Wiele firm zawyża swoje ceny argumentując to różnymi, nie zawsze mającymi sens twierdzeniami. Konkurencja w branży jest naprawdę spora, nie ma więc sensu przepłacać.

Kierowcy

Podpisując umowę  daną firmą transportową warto zapytać przedstawiciela firmy, jaki staż mają pracujący dla niej kierowcy. Doświadczenie kierowców jest jedną z kluczowych spraw jeśli chodzi o funkcjonowanie firmy transportowej. Kierowcy z wieloletnim stażem nie tylko jeżdżą bezpieczniej, w związku z czym możemy być spokojniejsi o swój towar, ale także wiedzą jak opanować różne niestandardowe sytuacje, które zdarzają się na drogach, granicach państw, czy w magazynach odbiorczych.

Flota

Wybierając firmę transportową warto sprawdzić jaką flotą dysponuje. Nowoczesne auta i systemy GPS zwiększają szansę, że towar dojedzie na czas. Nowe auta rzadziej się psują, a dzięki sprawnej nawigacji kierowcy nie błądzą. Nowoczesne auta-chłodnie dają też gwarancję, że przewożona żywność czy leki dojadą na miejsce w pożądanym stanie, zwłaszcza w upalne dni.